baner

Zobacz nasz profil na Facebook'u
AddThis

Outsourcing


   Outsourcing (z ang. outside-resource-using) - oznacza korzystanie ze źródeł zewnętrznych. Jego istotą jest przekazywanie realizacji zadań, funkcji i procesów firmie zewnętrznej, specjalizującej się w danej dziedzinie. W skrócie tę metodę możemy określić „niech każdy robi to, na czym zna się najlepiej".

 

   Procurator BHP, jako lider w Polsce w branży zaopatrzenia w wysokiej jakości środki ochrony pracy, oferuje swoim Klientom nową usługę - outsourcing BHP.

 

   Outsourcing nie jest zjawiskiem nowym na świecie. W Polsce, mimo że jest jeszcze ciągle mało znany, stopniowo zyskuje na popularności. Obecnie szacuje się, że na świecie z usług firm oferujących outsourcing korzysta ponad 90% organizacji gospodarczych. Wartość tych usług już w 2001 roku przekroczyła 318 mld USD i wykazuje tendencję wzrostową.


   Outsourcing należy do najefektowniejszych strategii zarządzania firmą. Wykorzystywanie zasobów zewnętrznych - innych przedsiębiorstw - pozwala firmie produkcyjnej skoncentrować się na podstawowej działalności, na realizacji priorytetowych celów i zadań związanych

z zasadniczą sferą aktywności firmy. Podstawową zaletą outsourcingu jest jego wpływ

na obniżkękosztów działalności i poprawę efektywności działania Firmy.